O stronie

Strona KochamSzczecin.pl adresowana jest do wszystkich, którzy już kochają to miasto oraz do tych którzy je pokochają. Gdyż Szczecin jest miastem do kochania, a kluczem do tej miłości jest poznanie. Naszą intencją jest zaprezentowanie samym szczecinianom, jak i odwiedzającym, miejsc najciekawszych, historii najbardziej niezwykłych oraz ciekawostek najdziwniejszych. Mamy nadzieję, że nasza strona da odwiedzającym wiele cennych informacji praktycznych jak i inspiracji do wędrówek po Szczecinie i do zagłębiania się w jego tajemnicze dzieje.

 

Strona niech broni się sama, my tymczasem zaprezentujemy krótką historię Wirtualnego Przewodnika po Szczecinie (gdyż taka właśnie jest pierwotna nazwa tej witryny). Pomysł utworzenia strony o Szczecinie zrodził się już w lecie 1999, a pół roku później - 30.01.2000r. - Wirtualny Przewodnik po Szczecinie debiutował w sieci. Jego wygląd znacznie odbiegał od obecnego, jednak założenie było to samo – dać innym poznać Szczecin. Warto wspomnieć, że w momencie gdy WPPS trafił do sieci, Internet w Polsce wciąż raczkował. Nikt wtedy jeszcze nie słyszał o Wikipedii, Facebooku czy Google Maps. Dlatego strona świetnie wpasowała się w pustą niszę.

 

Przez lata strona nie posiadała własnej domeny, dlatego jej adres zmieniał się dość często. Na początku był to www.republika.pl/shineshge/, potem www.szczecin.hg.pl, a następnie www.szczecin.storm.pl. Wreszcie w 2005 roku strona doczekała się własnej domeny o pozytywnym przesłaniu: www.kochamszczecin.com. Obecnie Przewodnik posiada jeszcze trzy podobnie brzmiące domeny: kochamszczecin.pl, kochamszczecin,eu oraz kocham.szczecin.pl.

 

Przez cały czas swojego istnienia strona ewoluowała zyskując nowe działy, inne z kolei tracąc. Zmiany zachodziły szybko lub wolno w zależności od możliwości czasowych autorek. Od 2008 do 2012 na stronie nastąpił całkowity zastój spowodowany… blisko czteroletnim brakiem weny? Być może. Jednak w 2012r. strona została całkowicie zrekonstruowana w nowym systemie zarządzania, stare artykuły zostały odświeżone, niektóre działy zostały usunięte, wprowadzono też kilka nowości takich jak dział z informacjami praktycznymi dla odwiedzających czy też dział „Okolice”.

 

Poniżej prezentujemy krótką historię KochamSzczecin.pl w obrazkach.

 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje