Agata Kulesza

Popularna aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Agata Kulesza urodziła się 27 września 1971 roku w Szczecinie. Tutaj także uczęszczała do V LO. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie.

Czytaj więcej...

Alfred Döblin

Alfred Döblin urodził się 10 sierpnia 1878 roku w Szczecinie jako czwarty syn żydowskiego krawca. O tym zdarzeniu informuje tablica pamiątkowa przy ulicy Panieńskiej 16. Po rozpadzie małżeństwa jego rodziców w 1888 r., przeprowadził się wraz z matką i rodzeństwem do Berlina, gdzie w 1891 roku rozpoczął naukę w gimnazjum.

Czytaj więcej...

Anna Cieślak

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna urodzona 17 września 1980 w Szczecinie. Tutaj uczęszczała do VI Liceum Ogólnokształcącego. W 2004 roku ukończyła PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

 

Czytaj więcej...

Anna Jurksztowicz

Każdy z nas z pewnością pamięta przebój lat 80-tych "Diamentowy kolczyk", jego wykonawczyni - Anna Jurksztowicz - urodziła się 5.08.1963 w Szczecinie. Tutaj też ukończyła Wydział Wokalny ŚSM. Zadebiutowała w 1975 w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej Musicus Poloniensis, w którym śpiewała do 1980.

Czytaj więcej...

Anton Dohrn

Zoolog, darwinista, założyciel najstarszego istniejącego do dziś akwarium oraz założyciel i pierwszy dyrektor stacji zoologicznej - Stazione Zoologica - w Neapolu. Stacja ta stała się poważnym ośrodkiem pracy naukowej. Pracował nad filogenią kręgowców, ogłosił monografię Pantopoda.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje