Idealne miejsce na randkę

Najlepiej zaimponować kobiecie wybierając na randkę jakieś oryginalne, romantyczne miejsce. Ile jednak można takich oryginalnych i zarazem romantycznych miejsc znaleźć w jednym mieście? Wieczorny spacer na tarasach Zamku? Park Kasprowicza i Jasne Błonia? A może Cmentarz Centralny? Ta ostatnia propozycja na pewno jest oryginalna i miejsce urokliwe, ale nie wszystkim pewnie przypadnie do gustu. Przyjrzyjmy się zatem opcjom w lokalach.

 

Wszystkie kobiety uwielbiają słodycze, zatem bezpiecznym wyborem będzie zaciszna kawiarnia serwująca pyszne desery. Godnym polecenia jest klimatyczne wnętrze Cafe Koch przy al. Wojska Polskiego. W sam raz aby później skoczyć na jakiś niszowy film do Pioniera. Skoro już jesteśmy przy najdłużej działającym na świecie kinie (Kino Pionier figuruje w Księdze Rekordów Guinnessa), to musimy wspomnieć o Kiniarni. Zarówno repertuar Kina Pionier jak i Kiniarnii (w podziemiach kina) stanowi antytezę tego co oferują dzisiaj multipleksy kinowe. Obejrzymy tu więc filmy niezależne i niszowe oraz produkcje z całego świata. Specyfika Kiniarni polega na tym, że jest to kawiarnia/pub połączony z kinem. Zamiast siedzieć w rzędach foteli, możemy delektować się kawą lub piwem przy stoliku, oglądając tym samym film.

 

Wnętrze kawiarni SowaJedzenie pysznych deserów i podziwianie najładniejszych zakątków miasta można połączyć w Cafe Castellari przy Jasnych Błoniach lub też w Alei Fontann. Podobno czekolada to afrodyzjak, a takich skosztować można w Chocoffee na Podzamczu.

 

Wyborem oczywistym zdaje się też być Cafe 22. Być może niektórym pomysł wyda się oklepany, jednak ten lokal nigdy nie zawodzi. Widok na panoramę miasta z 22 piętra zrobi wrażenie na każdym. Ten lokal jest również miejscem, w które warto zabrać odwiedzającą nas rodzinę lub znajomych. Z doświadczenia wiemy, że zwykle jest to punkt programu zwiedzania, który gościom zapada w pamięć najbardziej.

 

Jeśli randkę chcemy połączyć z kolacją warto wybrać się na ulicę Tkacką i tam zajrzeć do restauracji Vincent lub Radecki. Oba lokale zapewniają dobrą kuchnię i przytulną atmosferę. Delektować się widokiem Odry sącząc przy tym lampkę wina i jedząc pyszny posiłek możemy w restauracjach Columbus oraz Colorado na Wałach Chrobrego.

 

Jeśli chcemy zaszyć się w jakimś przytulnym i cichym miejscu, to udać się należy do Public Cafe lub Cafe Pravda na Podzamczu, Teatru Małego na Deptaku Bogusława lub Santorini przy ul. Tkackiej.

 

Jeżeli nie przeszkadza nam nieco głośniejsza atmosfera typowa dla pubu, możemy udać się do Petit Paris oferującego szeroką gamę piw niepasteryzowanych, Dublin Irish Pubu oddającego klimat pubów irlandzkich, lub do Boston Pubu przy Alei Niepodległości, gdzie możemy zaprezentować swoje możliwości wokalne na karaoke.

Dodatkowe informacje