Dla fanów klubów i dyskotek

W Szczecinie jest wiele miejsc, gdzie można poszaleć na parkiecie w rytmie muzyki dyskotekowej do białego rana, a oferta klubów jest urozmaicona. Są one jednak dość rozproszone po mieście i przed wyjściem na tzw. "balety" należy zaplanować gdzie konkretnie się idzie.

 

Jednym z najbardziej znanych dyskotek w Szczecinie jest Rocker przy ul. Partyzantów. Poza koncertami, które się tu czasem odbywają, z rockiem jednak lokal nie ma wiele wspólnego. Lokalem sąsiadującym z Rockerem jest Lulu Club z historyzującym wystrojem w stylu francuskiego art deco. Atrakcją lokalu są przepiękne tancerki, których obecność okrasza imprezy.

 

Nieco młodszych imprezowiczów powinna zaciekawić oferta klubu City Hall przy ul. 3 Maja. Lokal stosuje zasadę selekcji na wejściu (nie są wymagane jednak eleganckie stroje wieczorowe) organizując imprezy taneczne z dość wielogatunkową muzyką oraz najnowszymi hitami list przebojów.

 

Imprezowicze lubiący klubową atmosferę powinni dobrze odnaleźć się w nowym klubie Elefunk zlokalizowanym w piwnicy klubu 13 Muz przy Placu Żołnierza. W lokalu znajduje się sala taneczna z podświetlonym parkietem oraz kilka sal, w których można usiąść i porozmawiać przy drinku. Odbywają się tutaj imprezy klubowe oraz koncerty.

 

Dużą popularnością cieszy się także Coyote Club przy ul. Jagiellońskiej, którego imprezy koncentrują się głównie wokół baru, na którym często tańczą urocze barmanki. Lokal organizuje również pokazy sztuki barmańskiej czy też występy taneczne na żywo.

 

Najbardziej znanym w Szczecinie klubem „gay friendly” jest obecnie Inferno przy ul. Wojska Polskiego 20. Lokal oferuje duże imprezy taneczne w rytmie house oraz imprezy tematyczne takie jak Drag Queen Festival. Chętnie uczęszczany również przez „heteryków”.

 

Poza tym możemy udać się także do klubu The Liquid przy Alei Bohaterów Warszawy przy skrzyżowaniu w pobliżu CH Turzyn. W lokalu odbywają się imprezy typowo taneczne przy dźwiękach dancehall hip-hop, rnb, electro house, disco, pop.

 

Oprócz wyżej wymienionych szaloną noc można spędzić również w Grand Cru i Sing Sing na Deptaku Bogusława, w klubie Heya przy ul. Czarnieckiego, w Senso Clubie przy ul. Niepodległości, lub Broadway Clubie przy ulicy Wyszyńskiego. Studentom, którzy lubią pokręcić nóżką polecamy legendarnego Pinokia przy ul. Sikorskiego.

 

Dodatkowe informacje