Dla fanów muzyki alternatywnej i rockowej

W latach 90-tych szczecińscy miłośnicy cięższych i bardziej alternatywnych brzmień mieli wiele ulubionych lokali, które często odwiedzali. Czasy się zmieniają, gusta muzyczne społeczeństwa również. Wiele kultowych lokali nie przetrwało próby czasu, jednak wciąż są w Szczecinie miejsca bardzo istotne na alternatywnej mapie miasta, gdzie spotkać można ludzi o podobnych upodobaniach oraz posłuchać muzyki zdecydowanie niedyskotekowej.

 

Drinki serwowane w HormonieMiejscem znanym każdemu miłośnikowi muzyki alternatywnej jest Hormon przy ul. Piłsudskiego w pobliżu Placu Odrodzenia. Obecnie jest to największy lokal w Szczecinie, gdzie można potańczyć w rytm czegoś co na pewno nie zostanie zaserwowane na żadnej dyskotece. Lokal ma długą tradycję i pomimo, że przez wielu młodych bywalców nazywany jest potocznie „syfem” lub „szmatą” z niezmiennym oddaniem do niego uczęszczają, a Hormon co weekend wręcz pęka w szwach.

 

Innym miejscem chętnie odwiedzanym przez ludzi o nieco alternatywnym guście jest Alter Ego znajdujący się w podziemiach Czerwonego Ratusza. Poza imprezami cyklicznymi lokal organizuje również koncerty, wystawy i inne wydarzenia kulturalne.

 

W pobliżu Zamku Książąt Pomorskich znajdują się lokale takie jak Kana i Brama Jazz Cafe, które cenione są przez miłośników kultury i sztuki. Oba lokale oprócz napojów zimnych i gorących oraz kuchni, oferują atrakcje takie jak wystawy i różnego rodzaju inicjatywy kulturalne.

 

Z kolei fani bluesa powinni zdecydowanie zajrzeć do Free Blues Clubu przy Alei Powstańców Wielkopolskich. Jest to owiane już legendą miejsce z tradycją. Przy kuflu dobrego piwa, lub czegoś mocniejszego posłuchać można najprawdziwszej muzyki bluesowej i nie tylko, również na żywo. Oprócz szczecińskich zespołów, na scenie Free Blues Clubu wystąpiły m.in. takie sławy jak Johnny Winter, Rykarda Parasol, Ian Paice, Mike Stern, Pat Metheny czy John Mayall.

 

Dodatkowe informacje