Podzamcze

Budynki podzamcza są stale odbudowywane przez ostatnie dwie dekady. Niestety Szczecin nie może pochwalić się dużą starówką z centralnym rynkiem wokół którego kręciłoby się życie kulturalne i rozrywkowe miasta. Obecnie Podzamcze ma jednak do zaoferowania sporą liczbę pubów, kafejek i restauracji, gdzie spokojnie można spędzić czas na rozmowie w towarzystwie przyjaciół. Nie uświadczymy tu szalonych dyskotek, jest jednak kilka miejsc wartych polecenia.

 

Podzamcze nocąJednym z takich miejsc jest restauracja Harnaś, która w swoim menu proponuje tradycyjne potrawy polskie i góralskie, ale nie tylko. Można tu zamówić obfity posiłek w przystępnej cenie. Hitem jest „Zagrycha Piwosza”, która jak sama nazwa wskazuje idealnie pasuje jako zakąska do złotego trunku. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się ziemniaczane kuleczki, krążki cebulowe oraz kalafior w cieście. Wszystko to smażone jest na głębokim oleju i podawane z sosem śmietanowo-czosnkowym.

 

Miejscem odwiedzanym chętnie przez młodszych bywalców jest pub/pizzeria Pomiędzy. Dwupoziomowy lokal zapewnia kameralną atmosferę (dolny poziom mieści się w średniowiecznej piwnicy) i serwuje zachwalaną przez wielu pizzę.

 

Wnętrze lokalu Public CafeKolejnym godnym polecenia miejscem jest Public Cafe. Lokal również dwupoziomowy i równie, lub nawet bardziej kameralny. Oprócz randek idealnie nadaje się na organizowanie imprez typu urodziny, czy spotkania klasowe. Słynie z pysznej pizzy.

 

Popularnym miejscem wśród bywalców Podzamcza stała się też, jak sama nazwa wskazuje, Cafe Popularna. Jest to modny lokal o modernistycznym wystroju, który oferuje szeroki wybór oryginalnych dań i napojów, głównie kuchni włoskiej.

 

Ponadto możemy napić się znakomitego wina w winiarniach Bachus oraz La Passion du Vin, skosztować kuchni holenderskiej w restauracji Haga (specjalnością są tutaj naleśniki) lub wypić i zjeść nieco specjałów z czekolady w kafejce Chocoffee.

 

Dodatkowe informacje